مزایای بخاری نفتی گازوئیلی

مزایای بخاری نفتی

استفاده از بخاری نفتی در قسمتی از کشورمان است که محروم از امکاناتی مثل گاز هستند بسیار رواج دارد. در برخی مناطق فاقد گاز که هیزم کافی یافت می شود می توان از بخاری هیزمی استفاده کرد. اما برخی مناطق حتی محروم از هیزم هستند و بهترین گزینه برای آنها بخاری گازوئیلی است. طی دهه های گذشته کارایی مفید اینگونه بخاری ها در شرایط سخت واقعا امتحان خود را پس داده است. البته با وجود اینکه در بسیاری از نقاط کشور برق یا گاز وجود دارد ولی باز هم شاهد استفاده از بخاری های نفتی هستید و هنوز هم در برخی موقعیت ها می توان ازاین وسایل گرمایشی استفاده است. برخی افراد طرفدار استفاده از این وسایل در محل زندگی خود هستند و مشتاقند که حس نوستالوژی این وسایل گرمایشی را همچنان با خود داشته باشند. از این گذشته در برخی شرایط، این وسیله گرمایشی کارایی مفید خود را حفظ کرده است. در اینجا بیشتر با مزایای بخاری نفتی آشنا می شوید.

بررسی مزایای بخاری نفتی

نکات قوت بخاری های نفتی گازوئیلی به شرح زیر است:

گرمابخش مناطق فاقد امکانات

یکی از رایج ترین لوازم گرمایشی تا قبل از ورود گاز شهری به نقاط مختلف ایران، از این وسیله استفاده می شد. هنوز هم بخش های مختلف کشور بخصوص برخی مناطق روستایی از این نعمت محروم هستند. بنابراین بخاری گازوئیلی مهمترین وسیله گرمایشی این مناطق است. نفت یا گاز یا ترکیبی از این دو در این بخاری ها فقابل استفاده است. این سوخت فعلا با کمترین محدودیت ها استفاده می شود.

بخاری نفتی گازوئیلی لاواسوختی فاقد مسمویت های مشابه گاز

یکی از خطرات استفاده از بخاری های گازی، مسمومیت با گاز است. اما درهنگام استفاده از سوخت هایی همچون نفت و گاز این خطرات را نداریم. بنابراین در بسیاری از منازل و محل های کسب و کار و کارگاه هایی که در مناطق دور از شهر و فاقد امکانات کافی هستند ، این بخاری ها در ایجاد گرمای مناسب محیط بسیار کارامد هستند.

فاقد صدا و نویز از مزایای بخاری نفتی

این بخاری ها بعنوان کم صدا ترین وسایل گرمایشی هستند. درواقع درمقایسه با بخاری برقی که نویز زیادی دارد و همچنین بخاری گازی که انتظار گاز آن سبب ایجاد صدای خاصی می شود، این بخاری ها صدا و نویز ندارند. تنها گاهی ممکن است صدای خاصی از شعله بشنوید که این صدا اندک و دل انگیز است.

نوستالژی و آرامش بخش

همه ما می دانیم لوازم سنتی در ایجاد حس آرامش بخش مفید و موثرتر هستند. بخصوص برای افرادی که خاطرات در کودکی یا نوجوانی خود در استفاده از این نوع بخاری دارند، این حس نوستالژی پررنگ تر دارند. این افراد هراز گاهی دوست دارند دوباره این نوع گرما را تجربه کنند. این بخاری یکی از وسایلی است که به ایجاد محیطی با حال و هوای سنتی و نوستالژیک بسیار کمک می کند.

ارزان بودن این بخاری ها

در مقالات وبلاگ لاوا بطور مفصل درمورد ارزان ترین بخاری ها صحبت کردیم. دلیل ارزان بودن این وسایل نیز مشخص است. درهنگام استفاده از آنها، وابسته به هزینه های جانبی گازکشی و پرداخت هزینه های کلان گاز نیستید. درمیان این بخاری ها، انواع بخاری زغالی و بخاری های نفتی گازوئیلی را معرفی کردیم که می توانید مطالعه کنید.

جابجایی و حمل و نقل راحت این بخاری ها

حمل و جابجایی این بخاری ها بسیار راحت تر است و فضای کمتری را اشغال می کنند. این بخاری ها را نسبت به بخاری گازی بسیار راحت تر می توان از اتاق به اتاقی دیگر جایجا کرد. حتی برای استفاده در طبیعت نیز مناسب هستند و وابسته به شیلنگ گاز نیستند. تنها کافیست اصولی ایمنی روشن کردن بخاری نفتی را بدانید و رعایت کنید.

ایمنی بخاری

بخاری گازوئیلی ایمنی بیشتری نسبت به بخاری های گازی دارد. از این جهت که وقوع نشتی در هوای محیط ندارد. اما می بایست مراقب سوخت این بخاری که مایع است و امکان ریختن آن وجود دارد باشید. چراکه بی دقتی در این موضوع ممکن است سبب آتش سوزی شود.در این مورد مفصل در مقاله نکات ایمنی بخاری نفتی صحبت شده که می توانید مطالعه کنید.

نکات ایمنی استفاده از بخاری هیزمی

دست چینی از بخاری ها با مزایای نام برده

پس از آشنایی با مزایای بخاری نفتی، شاید برایتان جذاب باشد که با تعدادی از مدل های این بخاری دست ساز و استاندارد لاوا آشنا شوید:

بخاری گازوئیلی لعاب دار

این بخاری دارای سایزهای مختلف است که می توانید متناسب با وسعت محیط موردنظر خود سفارش دهید. بدنه این وسیله گرمایشی دارای رنگی لعابی است که ثبات و پایداری مناسبی دارد و حتی در مناطق مرطوب دچار خرابی نمی شود. سایزهای مختلف این بخاری را می توانید در لینک های زیر مشاهده کنید:

بخاری عایق دار نفتی

این بخاری همانطور که از نام آن پیداست، دارای عایقی در بدنه خود است که از سوختن یا چسبیدن پوست به بدنه پیشگیری می کند. این ویژگی بخصوص برای پیشگیری از سوختن پوست کودکان مناسب است. برای مشاهده این محصول روی لینک بخاری نفتی گازوئیلی عایق دار و بخاری نفتی گازوئیلی حفاظ دار کلیک کنید.

بخاری نفتی ساده

این بخاری نسبت به سایر مدل های نام برده ارزان تر است و مهمترین تفاوت این مدل عدم وجود رنگ لعابی در بدنه است. تمامی مزایای بخاری گازوئیلی نام برده در این مدل نیز وجود دارد. برای مشاهده و خرید این مدل می توانید بخاری نفتی ساده سایز ۷۵ و بخاری نفتی لاوا سایز ۸۵ را مشاهده کنید.
برای مشاهده قیمت و خرید هریک از مدل ها می توانید به لینک های درج شده مراجعه کنید. برای سفارش تکی و عمده هریک از مدل ها می توانید با شماره ۹۱۴۶۹۹۹۹۳۵ تماس بگیرید.

یوسف اسمری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *