معرفی انواع سماور زغالی

معرفی سماور زغالی

معرفی سماور زغالی تولیدی گروه صنعتی لاوا مارکت فقط محدود به یک مدل نیست و در اینجا مدل های مختلفی از جنس آلومینیوم، استیل و گالوالوانیزه می بینید که با کیفیت های مناسب برای فروش گذاشته شده اند.
هریک از این مدل ها از جنس و گنجایش بخصوصی برخوردار هستند. اگر با توجه به بودجه ای که دارید می خواهید بهترین سماور زغالی را خریداری کنید، اطلاعاتی که در ادامه شرح می دهیم را با دقت بخوانید. این توضیحات باعث می شوند تا برای خرید سماورهای زغالی، انتخاب آگاهانه ای را برای خود رقم بزنید.

معرفی سماورهای زغال سوز

وقتی نام وسایلی مانند سماور به ویژه از نوع زغالی به میان می آید، ناخوداگاه در ذهنمان یک وسیله نوستالوژی که از قدیم تا الان نیز استفاده می شود نقش می بندد. خوشبختانه در حال حاظر سماورهای زغالی بدلیل اینکه نیازی به برق و گاز ندارند و سوخت آنها را چوب یا زغال تامین می کند، حمل راحت تری برای بردن به مکان های مختلف دارند. به همین دلیل است که سفارشات بیشتری توسط مردم برای خرید این محصولات در بازار می بینید.
البته این مدل از سماورها هر چند که از سوخت یکسانی برخوردار هستند، ولی شما می توانید برحسب سلیقه، جنس مورد دلخواه خود را که می تواند یکی از انواع آلومینیومی، گالوانیزه و سماور زغالی استیل باشد را انتخاب کنید. لاوا مارکت بنا به درخواست مشتریان محترم، تمام این محصولات را با جنس ها و گنجایش های مختلفی طراحی کرده است. همچنین مدل های سماور ذغالی را با بهترین قیمت به بازار عرضه کرده و در اختیار مصرف کنندگان محترم می گذارد.

مدل های سماور زغالی

 

اینم حتما بخون:  راهنمای خرید سماور ذغالی

آشنایی با مدل های سماور زغالی

همانطور که قبلا نیز اشاره شد وقتی صحبت از معرفی سماور زغالی می شود، با جنس ها و گنجایش های متفاوتی از این محصولات برخورد می کنیم که همگی دلیل بر وجود تنوع مناسب در این لوازم است. حتی فلزاتی که این سماورها از آن ساخته می شوند، از آلیاژهای خاصی تهیه شده که هر یک به سماور زغالی، کارکرد منحصر به فردی می بخشد.
طبیعی است که هر جنسی از سماور، نظافت و نگهداری بخصوصی را بطلبد. بنابراین باید به تمیز کردن سماور زغالی با توجه به جنسی که دارد نیز توجه داشته باشید. زیرا آنچه که بر ماندگاری محصول علاوه بر دقت به جنس و مدل خریداری شده می افزاید، مراقبت صحیح از سماور و جلوگیری از صدمات احتمالی به خاطر نگهداری نادرست است. بنابراین اگر با توجه به ویژگی سماور، شرایط ایده آل برای مصرف و نگهداری درست را بدانید، می توانید خرید و استفاده کاربردی تری از وسیله خود داشته باشید.
هر کدام از سماورهای زغالی، از ویژگی منحصر به فردی در جنس خود برخوردار هستند که در ادامه به توضیح هر یک از آنها می پردازیم.

 

مشخصات سماورهای استیل

در رابطه با معرفی سماور استیل ذغالی باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • این محصولات با توجه به جنس استیل و ضد زنگی که دارند، از دو نوع گنجایش ۵ لیتری و ۸ لیتری برخوردار هستند.
 • معمولا سماورهایی با جنس استیل در مقایسه با سایر جنس ها، حرارت بیشتری را از سوخت دریافت کرده و در کمترین زمان آب را به نقطه جوش می رسانند.
 • تمام قطعات این جنس از سماور زغالی، قابل جدا شدن هستند که این خود در تمیز کردن راحت محصول کمک بزرگی به مصرف کنندگان می کند.
 • اگر درخشندگی سطح سماورهای زغالی را بیشتر می پسندید، مدل استیلی آن را خریداری کنید. زیرا زیبایی و براقیت منحصر به فردی در سطح خود دارد.
 • براحتی درب آتشدان را باز کنید و از سوخت های متنوعی مثل زغال، هیزم یا چوب درون آن بچینید، با اینها طعم چای نیز بی نظیر و نوستالوژی خواهد شد.
 • کفی توری در محصول، باعث افزایش ماندگاری و عمر وسیله خواهد بود.مکان طراحی شده برای قرار گرفتن قوری عالی بوده و باعث سهولت در گذاشتن و برداشتن قوری می شود.

برای مشاهده سایر مدل های سماور استیل وارد صفحه خرید سماور زغالی شوید.

 

اینم حتما بخون:  طرز تهیه چای آتیشی در طبیعت

مشخصات سماورهای گالوانیزه

در ادامه مبحث معرفی سماور گالوانیزه می رسیم به مدل ساخته شده از جنس گالوانیزه که از ویژگی های زیر برخوردار است:

 • طبیعتا گالوانیزه ورق ضد زنگی است که این سماور از آن ساخته شده است.
 • هر چند که طعم چای و انواع دمنوش ها در تمام مدل های سماورهای زغالی عالی هستند، ولی در این نوع ساخته شده از ورق گالوانیزه، چای طعم دلپذیر و خوشایندتری می تواند داشته باشد.
 • گنجایش پذیرش آب در مخزن این محصول ۶ لیتر است که ظرفیت مناسب و قابل توجهی دارد.
 • مانند سماورهای زغالی با جنس های استیل و آلومینیوم، این مدل نیز قابل حمل بوده و قابل راه اندازی در جاهای گوناگون و مورد دلخواه شما است.
 • محصول از اجزای گوناگونی ساخته شده که قابل سرهم کردن و باز کردن است. پس بر اساس این مزیت قابل توجه، نظافت سماور را می توان به بهترین شکل انجام داد.
 • هر سوختی که می خواهید داخل آتشدان بگذارید و بعد آن را روشن کنید.

 

اینم حتما بخون:  سفت شدن شیر سماور (دلایل+ رفع مشکل)

مشخصات سماورهای آلومینیم

 • فلز آلومینیوم جنس تشکیل دهنده سماور آلومینیوم سیار را تشکیل می دهد.
 • همانطور که در مدل های دیگر توضیح دادیم، آتشدان جنس های آلومینیومی نیز بوسیله هر سوختی به جز گاز یا برق روشن می شود.
 • قسمت های مختلف این جنس را می توانید مانند سماورهای گالوانیزه و استیل از هم تفکیک کرده و بعد از شستشو، مجددا سر هم کنید.
 • به خاطر قابلیت جداسازی محصول به قطعات مختلف، می توان از ناحیه آتشدان به عنوان وسیله ای کار راه انداز برای منقل آتش استفاده کرد.
 • سماور زغالی آن هم از جنس آلومینیوم به خریداران کمک می کند تا در محوطه باز استفاده های متنوعی را از این محصول داشته باشند.

برای مشاهده و خرید این مدل سماور وارد صفحه محصول شوید.

با کیفیت ترین سماور زغالی را از لاوا مارکت بخرید

به طور کلی استفاده از سماورهایی با سوخت زغال، باعث تجربه قشنگ نوشیدن چای با طعمی فراموش نشدنی می شود. بخصوص اینکه این مسئله را بخواهید در دل طبیعت یا محیط باز منزل و ویلای خود تجربه کنید. ما نیز در این مقاله سعی کردیم کامل ترین توضیح را برای معرفی سماور زغالی در اختیارتان قرار بگذاریم. پیشنهاد می کنیم به صفحه انواع سماور زغالی لاوا مارکت مراجعه کرده و از محصولات متنوع سایت دیدن کنید.

یوسف اسمری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.