راهنمای خرید بهترین منقل کباب

راهنمای خرید منقل

اگر تردید دارید آیا منقل گزینه مناسبی برای شما هست یا نه، اینجا نکات مهمی را به شما می گوییم. در این راهنمای خرید منقل نکاتی درمورد انتخاب و خرید این محصول در اختیارتان قرار می گیرد. با لاوا مارکت همراه باشید تا بهترین انتخای و تصمیم گیری درمورد خرید محصولات لوازم گردشگری و تفریحی داشته باشید.

 

مهمترین نکات خرید منقل

در هنگام خرید منقل حتما نکات زیر را رعایت کنید.

کارایی مفید

این وسیله یکی از پرکاربردترین لوازم برای آشپزی در طبیعت است. از مهمترین نکات خرید و انتخاب منقل این است که باید به طراحی منقل توجه کنید تا مطمئن شوید آتش بصورت موثر شعله ور است. معمولا منقل هایی بصورت موثر می سوزند که نکات زیر در آنها رعایت شده است:

  • در مواقع وزش باد دارای محافظ مناسب هستند.
  • دارای سوراخ و دریچه های هوا باشد تا به سوختن کارامد کمک شود.
  • وجود حفره های با فلز ضخیم در منقل برای هدایت بهتر و حفظ گرما مناسب است.

تمیزسازی خاکستر منقل

تمیزسازی خاکستر منقل

پس از سوختن آتش و هیزم در منقل، خاکستر ها بجای می مانند. این خاکسترها به کجا می روند و چگونه آنها را تمیز کنیم؟ برای حفاظت از زمین، منقل های استاندارد به گونه ای طراحی شده اند که مکانیزمی برای جمع آوری خاکستر سوخته شده دارند تا از ریختن روی زمین و محیط پیشگیری شود. با این مکانیزم،‌ خاکستر پس از خاموش شدن آتش را براحتی می توانید جمع آوری کنید.

حفاظت از زمین

پس از استفاده از منقل در طبیعت قطعا نباید زمین و محیط اطراف منقل سوخته و سیاه شده باشد! به همین دلیل، منقل های قابل حمل طوری ساخته می شود که زمین آسیب نبیند. بدنبال منقل هایی باشید که اطراف آن بلند باشد و هم آتش بخوبی مهار شده و هم از ریزش چوب پیشگیری شود.

راهنمای خرید منقل-حفاظت از زمین و طبیعت

۴ ویژگی بهترین منقل های سفری

ویژکی های بهترین منقل ها به شرح زیر است:

وزن و اندازه منقل

وزن منقل می تواند ارتباط مستقیمی با نوع و مسافت سفر شما داشته باشد. همچنین اینکه قرار است پیاده به گشت و گذار بروید یا با ماشین به محل مربوطه می روید و پیاده روی چندانی ندارید؟ همچنین تعداد افراد همسر شما نیز مهم است مثلا حدودا ۴ تا ۶ نفر هستید یا تعداد بیشتر و کمتری دارید؟

اینم حتما بخون:  راهنمای خرید سماور ذغالی

البته گزینه های مختلفی برای هریک از اینها پیشنهاد می شود. مثلا منقل تاشو برای مواقعی که میخواهید جمع و جور باشد و فضای کمتری اشغال کند مناسب است. اکثر منقل های لاوا سایز متوسط دارند و پاسخگوی جمع های چند نفره را می دهند.

 

سهولت استفاده از نکات خرید منقل

سهولت استفاده

ذکر این نکته در راهنمای خرید منقل مهم است که شاید استفاده از یک کباب پز گازی راحت تر از منقل ذغالی باشد، اما باید منبع سوخت را همیشه همراه داشته باشید و فضای بیشتری اشغال می شود. انتخاب با شماست که کدام یک را انتخاب کنید.

 

راهنمای خرید منقل های فن دار

این منقل ها بعنوان یکی از تجهیزات آشپزی در طبیعت کار شما را راحت کرده اند و می توانید کار باد زدن کباب ها را به آنها بسپارید. این نوع محصولات در دو شکل منقل فن دار برقی و منقل فن دار دستی است که برای آشنایی دقیق تر با این نوع منقل ها به صفحات محصول مربوطه مراجعه نمایید.

 

منقل دارای گریل

یکی از نکات راهنمای خرید منقل این است که برخی منقل ها دارای گریل نیز هستند و بسیار پرطرفدارند. زیرا یک وسیله جانبی را برای حمل در محل کمتر می کند. شما با داشتن چنین محصولی هم منقل دارید و هم گریل! سایز گریل موردنظر را درنظر داشته باشید. اگر بدنبال چنین منقل هایی هستید می توانید از محصولات منقل کتابی و منقل ایتالیایی تاشو دیدن نمایید.

 

استفاده از منقل دارای گریل

دلایل خرید منقل زغالی

اگر می خواهید اوقات فراغت خوشی در طبیعت بگذرانید، یکی از گزینه های بی نظیر و به یادماندنی، استفاده از منقل های کبابی است. با داشتن ابزار، از گشت و گذار و سفر در طبیعت لذت بیشتری خواهید برد. اگر می خواهید دلایل بیشتر برای خرید کباب پز زغالی را بدانید،‌ ادامه این مطلب را بخوانید.

 

ایجاد فرصت برای دورهمی

با داشتن ابزارهای مناسب، فرصت های بیشتری برای دورهمی های طبیعت گردی خواهید داشت. داشتن منقل این فرصت را برای لذت بردن دورهمی ها بیشتر می کند.

راهنمای منقل مناسب طبیعت

بهبود آشپزی در طبیعت

با داشتن امکانات مناسب در طبیعت و دانستن نکات آشپزی در طبیعت،‌ هم آشپزی بهتری تجربه می کنید و هم آسیب کمتری به طبیعت وارد می کنید. بجای برپایی آتش مخرب که آثار آن در طبیعت برجای بماند، از ابزارهایی همچون منقل و بخاری هیزمی و ساج سفری و غیره استفاده کنید.

لذت بیشتر در طبیعت

وقتی تجهیزات مناسب داشته باشید قطعا زمان بیشتری از طبیعت لذت می برید و کمترین نگرانی از بابت کمبودها یا وقت صرف کردن برای پوشش کمبودها صرف می کنید. زمانی که خیالتان از هیزم و آتش و سوخت راحت باشد، با اطمینان بیشتری در طبیعت می مانید و لذا خواهید برد.

اینم حتما بخون:  مزایای بخاری نفتی گازوئیلی

بهبود کیفیت دورهمی

آخرین نکته در این راهنمای خرید منقل این است که با داشتن منقل کبابی می توانید دورهمی های دوستانه و خانوادگی باکیفیت تری داشته باشید. شما از این دورهمی لذت و آسودگی بیشتری خواهید داشت. بنابراین با کمترین هزینه، خود را مجهز کنید و به دامان طبیعت بروید.

یوسف اسمری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.