کلوچه محلی شمالی تنوری

کلوچه محلی شمالی با تنور گازی

کلوچه محلی شمالی انواع مختلفی دارد که در اینجا دستور پخت یکی از این کلوچه ها را قرار می دهیم. اگر دوستدار پخت انواع نان یا شیرینی در منزل هستید حتما این کلوچه را بپزید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید. برای پخت کلوچه ها اگر فر دردسترس ندارید می توانید انواع تنور گازی با قیمت مناسب را مشاهده و درصورت تمایل خریداری کنید. مثلا در ویدئوی زیر، پخت کلوچه شمالی از نوع محلی و خوشمزه در تنور گازی مکعبی را می بینید.

 

اینم حتما بخون:  روشن کردن تنور گازی در ۳ سوت

مواد لازم تهیه کلوچه محلی شمالی

مواد اولیه برای تهیه خمیر کلوچه شمالی عبارتند از: آرد ۱ کیلو، ‌شکر ۱۰۰ گرم، روغن مایع یک لیوان، خمیر مایه ۱ قاشق غذاخوری، ماست ۱ قاشق غذاخوری، شیر یک سوم لیوان، آب نیم لیتر، زردچوبه یا زعفران به مقدار لازم.

آماده سازی خمیر کلوچه شمالی

ابتدا برای عمل آوری خمیر مایه، آن را با شیر ولرم با دمای حدودا ۴۰ درجه سانتی گراد و یک قاشق غذاخوری شکر ترکیب می کنیم و روی آن را می پوشانیم. سپس ۱۰ دقیقه الی یک ربع منتظر مانده تا خمیر مایه حجیم شود و اصطاحا عمل آید.

آب و شکر را ترکیب کرده و روی گاز می گذاریم تا شکر آب شود. آرد و روغن مایع، ماست و زردچوبه یا زعفران را با هم ترکیب می کنیم و خمیر مایه عمل آمده را به آنها اضافه می کنیم. سپس مخلوط آب و شکر که با هم ترکیب شده اند را کم کم اضافه می کنیم. مخلوط آب و شکر را تا جایی اضافه می کنیم که خمیر به دست نچسبد. در این حالت آن را ورز می دهیم و سپس آن را با نایلونی می پوشانیم تا به مدت ۲ ساعت بماند و حجم خمیر ۲ برابر شود.

پخت کلوچه محلی شمالی در تنور گازی یا فر

پس از گذشت مدت زمان لازم برای استراحت، خمیر را کمی ورز می دهیم تا پف آن گرفته شود. سپس آن را به قسمت های مختلف تقسیم می کنیم و هر قسمت را پهن می کنیم.

آماده سازی خمیرهای کلوچه محلی شمالی

 

اینم حتما بخون:  طرز تهیه نان شیرمال

 

روی هر کدام از خمیرهای پهن شده، به مقدار دلخواه سیاه دانه می پاشیم.

تزئین کلوچه محلی شمالی

 

سپس خمیرها را داخل فر یا تنور اجاق دار از قبل داغ شده می گذاریم.

قرار دادن کلوچه محلی در تنور

معمولا بعد از گذشت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه، کلوچه ها کاملا مغز پخت می شود.

پخت کلوچه محلی در تنور

 

اینم حتما بخون:  تنور ارزان با ارسال رایگان!

 

کلوچه ها آماده است و با کمک این تنور به سرعت و براحتی پخته و برشته شد:

کلوچه محلی شمالی پخته شده در تنور گازی

این کلوچه خوشمزه خانگی که به کمک لوازم نان پزی تهیه شده، هم برای عصرانه یا صبحانه مناسب است که می توانید با چای یا شیر میل نمایید. هم می توانید بعنوان میان وعده سالم به کودکان خود بدهید تا در مدرسه نوش جان کنند. امیدواریم آن را بپزید و لذت ببرید.

یوسف اسمری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.