طرز تهیه چای آتیشی در طبیعت

طرز تهیه چای آتیشی در طبیعت

خیلی از شما دوستان، همونطورکه آشپزی در طبیعت رو دوست دارید، چای درست کردن در طبیعت هم حتی خیلی مهمتر از اون هست بخصوص چای آتیشی! چای آتیشی در دل طبیعت خیلی می چسبه بخصوص اگه اصول درست کردن اون رو بدونید و ابزار این کار رو در اختیار داشته باشید. در این مقاله لاوا مارکت قصد داره طرز تهیه چای آتیشی و فوت و فن ها و نکات اون رو براتون توضیح بده. از مواد لازم برای تهیه چای زغالی تا دو روش راحت برای انجام این کار، همگی رو با جزئیات بهتون می گیم.

 

 

مواد لازم تهیه چای آتیشی

برای تهیه چای اتیشی مواد زیر رو نیاز داریم تا یه چای ذغالی بی نظیر و خوش طعم در دل طبیعت بنوشیم:

  • چای اتشی موردنظر ترجیحا ایرانی
  • زعفران دم کرده مقداری
  • گلاب یک قاشق مربا خوری در انتهاب کار
  • چوب دارچین۲ تکه
  • ۳ عدد هل

 

طرز تهیه چای آتیشی در طبیعت

  • برای مواد ذکر شده حدودا یک لیتر آب سرد رو در کتری می ریزیم ۳ عدد هل و دو تکه چوب دارچین می ریزیم.
  • یک قاشق چای خوری گلاب اضافه می کنیم. بیشتر از این نمی ریزیم تا بوی گلاب مشخص نشود.
  • جوز هندی خشک با چاقو مقداری از کناره های آن رو پودر و برش می زنیم به اندازه نوک قاشق چای خوری برای این حجم آب کافی است.
  • فعلا گلاب و زعفران رو به آب اضافه نمی کنیم و اونها رو در مرحله آخر میریزیم.

چای رو به میزان دلخواه و بسته به چای خود در این حجم آب با آب سرد بشویید که خاک های آن گرفته شود. اما فعلا به داخل کتری نمی ریزیم و در وقت مناسب اضافه می کنیم.

 

اینم حتما بخون:  تمیز کردن سماور زغالی

 

روش اول آماده سازی چای آتیشی در طبیعت+نکات مهم

در این روش می تونیم از منقل ذغالی استفاده کنیم و منقل رو آماده و داغ کنیم و کتری حاوی آب و مواد رو روی اون بذاریم تا بجوشه. درب اون رو باز بذارید که مزه دودی رو به خودش بگیره.

 

چای آتشی روی منقل ذغالی

وقتی آب کتری جوش اومد که احتمالا رنگ اون هم کمی تغییر کرده، چای رو که از قبل کمی شستیم رو بهش اضافه می کنیم. منتظر می مونیم تا آب کتری یک قل بزنه. وقتی اولین قل رو زد، اون رو از روی زغال آتیشی و حرارت شدید برمی داریم.

 

چای آتشی روی منقل در طبیعت

 

بهتره اون رو در گوشه ای دیگر از منقل روی سنگ مناسب میذاریم و اطراف سنگ زغال می ذاریم تا حرارتش حفظ بشه اما نجوشه و دم بکشه. بعد از حدودا ده دقیقه، چای آتیشی ما آمادست.

 

اینم حتما بخون:  اجزای سماور زغالی چیست؟

 

روش دوم تهیه چای زغالی

در این روش بجای اینکه از منقل استفاده کنید می توانید از محصولی که دقیقا برای همین کارکرد تهیه شده استفاده کنید. شما می توانید از سماور زغالی استفاده کنید و براحتی مراحل قبلی را انجام دهید.

 

 

یعنی پس از جوشیدن آب حاوی مواد موردنظر، چای را ریخته و وقتی یک قل زد، آن را روی قسمتی که حرارت غیرمستقیم به آن می رسد بگذارید.

 

 

این محصول دقیقا برای تهیه چای آتیشی در طبیعت طراحی شده و قیمت آن بسیار مناسب درنظر گرفته شده است. البته به کمک انواع بخاری هیزمی هم می تونید براحتی در طبیعت چای و غذا درست کنید!
در کنار این سماور، سایر لوازم گردشگری تفریحی برای رفاه حال شما عزیزان در فروشگاه آنلاین قرار داده شده است.
امیدواریم این چای را آماده کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید.

 

تصویر چای آتیشی

 

 

چای آتیشی با سماور در طبیعت

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه محصولات گردشگری تفریحی می تونید ازطریق اطلاعات درج شده در صفحه تماس با لاوا سوالات خودتون رو بپرسید.

یوسف اسمری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.