سماور ارزان مناسب طبیعت گردی

شاید باورتون نشه که سماورهای ارزان زیر ۶۰۰ هزار تومان هم در بازار وجود دارن! البته این سماورها بیشتر مناسب طبیعت گردی هستن و بعنوان لوازم گردش و تفریح محسوب میشن و نوع اونها سماور زغالی هست. اما در حیاط خونه و باغ و ویلا هم عالی عمل می کنن.

 

مزایای خرید سماور ارزان

شما با خرید سماور ارزان تر می تونید در هزینه های سفر و دورهمی های خودتون صرفه جویی کنید، دیگه نیاز به کتری و قوری ندارید و برای تعداد افراد زیادی چای خواهید داشت. حمل و جابجایی این سماورها خیلی راحته چون سبک هستند. محدودیت ها و مشکلاتی که برای سماورهای برقی و گازی دارید، درمورد این سماورها نخواهید داشت و صرفا کافیه هیزم یا زغال برای این محصولات تهیه کنید. استفاده از این وسایل مثل بخاری هیزمی و منقل ذغالی خیلی خیلی راحت و کار راه اندازه!

 

۴ مدل سماور ارزان زغالی

سماور آلومینیومی ۵ لیتر

این سماور بدنه ای یکپارچه و بدون هیچ جوشی دارد و دودکش آن از وسط مخزن آب عبور می کند. بدنه بالایی ازجنس آلومینیوم است اما مخزن آتش از جنس گالوانیزه ضد زنگ می باشد. طی ۱۵ دقیقه آب در این سماور به جوش می آید. ارتفاع ۴۳ سانتی متر و قطر ۲۲ سانتی متر را داراست.

سماور آلومینیومی زغالیسماور آلومینیومی زغالی ۵ لیتری

 

 

سماور ارزان استیل با ظرفیت ۵ لیتر

ارتفاع ۴۰ سانتی متر و قطر ۲۲ سانتی متر دارد. دو قسمت مخزن آب و آتش ازهم جدا هستند. مخزن آب با استفاده از حوش مخصوص استیل بطور کامل آب بندی شده است.

سماور استیل زغالی 5 لیتری

سماور استیل زغالی ۵ لیتری

سماور استیل با ظرفیت ۸ لیتر

این سماور ارزان دارای ارتقاع ۴۰ سانتی متر و قطر ۲۷ سانتی متر است. لوله دودکش روی لوله اصلی قرار می گیرد و به خروج دود کمک می کند. آب طی ۱۵ دقیقه در این سماور به جوش می آید.

سماور زغالی استیل

سماور استیل زغالی ۸ لیتری

 

 

اینم حتما بخون:  تمیز کردن سماور زغالی

 

سماور ارزان گالوانیزه با ظرفیت ۵ لیتر

ارتفاع ۴۵ سانتی متر و قطر ۲۲ سانتی متر دارد. همچون سایر سماورهای نام برده، بصورت دو تکه کاملا جدا از هم طراحی شده است. از مخزن آتش می توان برای کباب کردن یا گرم کردن غذا استفاده کرد.

سماور گالوانیزه ذغالی سماور گالوانیزه زغالی ۵ لیتری

البته می توان سماور ترکیه را نیز در این میان نام برد اما بدلیل وارداتی بودن، نسبت به سایر مدل های اشاره شده، اندکی قیمت بالاتر دارد. اما باز هم نسبت به سایر انواع سماور، بسیار ارزان تر است.

مشخصات بیشتر درمورد سماورهای ارزان لاوا

  • دسته سماورها: وقتی آب سماور جوش میاد، بدنه سماور شدیدا داغ میشه و اگه دسته سماور از پلاستیک نامرغوب باشه ذوب میشه. بنابراین لاوا در تولید این محصولات از مواد استاندارد استفاده کرده که طول عمر بالاتری داشته باشند.
  • ظاهر سماور: این معیار هم موردنظر خیلی از خریداران هست که در تولیدات ما رعایت شده. سماورهای لاوا از ظاهر شکیل و استانداردی و متناسب با سلیقه ایرانی برخوردار هستند.
  • وزن سماورها: وزن سماورهای طبیعت گردی باید سبک باشه تا حمل اونها راحت تر باشه. به همین دلیل از فلزات مرغوب و سبک در تولید اونها استفاده میشه.

 

جنس سماورها

در تولید این محصولات، باتوجه به مدل موردنظر شما از سه فلز مختلف و مقاوم استفاده شده است:

  • ورق آلومینیوم: این ورق بدلیل وزن سبک و مقاومت در برابر خوردگی و ضد احتراق بودن، گزینه ای عالی برای تولید سماورهای طبیعت گردی هست. یکی از مهمترین کاربردهای ورق آلومینیوم تولید ظرف و ظروف آلومینیومی و روحی ازجمله سماور آلومینیوم هست.
  • ورق گالوانیزه: ورق گالوانیزه که ضدزنگ هم هست، از گالوانیزاسیون آهن به کمک فلز روی بدست میاد. یکی از کاربردهای گالوانیزه تولید برخی لوازم خانگی ازجمله سماور هیزمی استفاده می شه.
  • ورق استیل: استیل هم یکی از ورق های مرغوب و پرکاربرد هست که در بسیاری از صنایع کاربرد داره. در بسیاری از ظروف آشپزخانه از ورق استیل با شماره های مختلف استفاده میشه.

 

اینم حتما بخون:  اجزای سماور زغالی چیست؟

کارایی سماورهای ارزون در طبیعت گردی

یکی از بهترین ابزارها برای آماده سازی چای آتیشی در طبیعت، استفاده از این سماورها هست. بخصوص اگه تعداد افراد بیشتر از ۴ نفر باشه، بهترین گزینه استفاده از این سماورها هست.
علاوه براین، طراحی این سماورها به شکلی هست که بدنه از قسمت شعله قابل جدا شدن هست و می تونید از قسمت زیرین بعنوان منقل یا برای برای پخت یا گرم کردن غذا، از شعله و گرمای سماور استفاده کنید.

 

قیمت سماور ارزان

همانطورکه ابتدای مقاله اشاره شد، سماورهای ارزون قیمت بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان بعنوان ۴ مدل ارزان در سایت لاوا مارکت به فروش میرسه! برای کسب اطلاعات بیشتر می تونید با شماره های پشتیبانی درج شده در صفحه تماس با لاوا یا ازطریق چت آنلاین با پشتیبانان لاوا در ارتباط باشید.

یوسف اسمری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.