نکات آشپزی در طبیعت

نکات آشپزی در طبیعت

اگر از نکات آشپزی در طبیعت آگاهی های لازم را پیدا کنید و روش های آن را بدرستی اجرا کنید، سفر دل انگیزتری را برای خود و همراهانتان به ارمغان می آورید. کلا این فنون باعث می شود تا علاوه از برخورداری از غذاهای خوشمزه در سفر، در مخارج کلی خود صرفه جویی قابل توجهی داشته باشید. این روش های اصولی باعث می شوند تا هم غذا در سفر حیف نشده و از سوختن آن جلوگیری شود و هم بر تجربه های خود برای آشپزی در سفر اضافه کنید. این مطلب راهنمایی های ارزنده ای را در اختیار مسافران گرامی قرار می دهد و آنها را بیشتر با روش های آشپزی در سفر و طبیعت آشنا خواهد کرد. همچنین می توانید از لیست متنوع لوازم گردشگری و تفریحی این فروشگاه اینترنتی دیدن کرده و کالای مسافرتی خود را انتخاب و خریداری کنید.

نکات آشپزی در طبیعت

یکی از حرفه ای ترین فنون آشپزی در طبیعت این است که تمامی مواد اولیه لازم و مشترک بین همه غذاهایی که می خواهید طبخ کنید را با خود بدارید. معمولا روغن، نمک و ادویه های دلخواهی مثل زردچوبه، فلفل و غیره در لیست این سبد غذایی هستند.

استند و ساج سفری

اینم حتما بخون:  طرز استفاده از سماور ذغالی

 

معمولا کار با وسیله ای قابل حمل مثل استند و ساج سفری نیز در این راستا خیلی بدردتان می خورد. کلا اگر غذاهایی که می خواهید طی سفر بپزید را روی کاغذ بیاورید و طبق آن برنامه ریزی درستی را برای تهیه کردن تک تک مواد لازم داشته باشید در طول سفر کمتر اذیت می شوید.

می توانید یک سری از مواد را که دیرتر خراب می شوند را با خود همراه کنید و حتی تعدادی کنسرو که علاقه زیادی به آنها دارید را به همراه داشته باشید. حتی اگر به فرض مثال سفر خارجی با تور نیز رفته باشید، برداشتن برخی مواد غذایی یا کنسرو می تواند در سفر کار راه انداز و به صرفه بوده، گرسنگی شما را برطرف سازد. به این شکل پولتان را برای خرید سوغاتی، گشت و گذار و بسیاری از مسائل دیگر پس انداز می کنید.

به طور کلی اگر مدیریت منظم در سفر داشته باشید و از روش های آشپزی در طبیعت به بهترین شکل استفاده کنید، با امکانات حداقلی در پخت و پز می توانید سفر خاطره انگیزی را رقم بزنید. کلا اگر می خواهید در سفر حوصله و انرژی مناسب داشته باشید باید علاوه بر خواب کافی، غذای مناسب نیز بپزید و نوش جان کنید.

 

انواع فنون آشپزی در طبیعت

در سفر با تورهای داخلی، کمپ، طبیعت گردی، سفرهای جمعی یا انفرادی اگر ساج سفری به همرا ببرید که چه بهتر، در غیر این صورت روشهای دیگری هم برای پخت و پز راحت وجود دارند که برخی از آنها عبارتند از:

  • پخت غذا بر روی سنگ های نازک و مسطح امکان پذیر است. اگر وسیله ای برای آشپزی ندارید، چنین سنگی را بیابید و روی حرارت آتش گذاشته و مواد غذایی مورد نظرتان را بر روی آن بگذارید تا بپزد.
  • استفاده از چوب نیز یکی از ساده ترین روش ها است. یک چوب بلند و نازک پیدا کرده و نوک آن را کمی بتراشید تا تیز شود، سپس ماهی یا تکه های مرغ را به در چوب فرو کرده و کنار بگذارید. آتش را بر پا کرده و براحتی گوشت خود را کباب کنید.
  • روش های آشپزی در سفر متنوع است که یکی از رایج ترین موارد استفاده از فویل پیچیده شده به دور گوشت مرغ یا ماهی، سیب زمینی و غیره هستند. کمی صبر و خلاقیت باعث می شود تا انجام این کار خوشایندتر شود. بنابراین زمین را کمی گود کنید و سنگ ها را بصورتی که لایه ای نازک در کف و دیواره ها را بپوشاند، قرار دهید. آتش را برپا کرده و وقتی چوب ها به زغال تبدیل شد، فویل پیچیده شده بر روی گوشت را روی حرارت زغال قرار دهید. با گذشت زمان لازم و به آرامی گوشت مغز پخت می شود. در این روش قرار دادن مقداری از زغال ها روی فویل، روند طبخ را سریع تر می کند.
  • سبزیجات مورد دلخواه یا هر گوشتی که در اختیار دارید را درون برگ های ضخیم و غیر سمی قرار دهید و با چوب های نازک، برگ پیچیده شده روی ماده غذایی را ببندید. برگ های بسته بندی شده را روی زغال داغ بگذارید تا ماده غذایی درون آن آرام آرام پخته شوند.

نکات پخت غذا در طبیعت

اینم حتما بخون:  روشن کردن منقل بدون دردسر!

خرید مواد غذایی در نقطه ای که سفر کرده اید

یکی از راه کارهای آسان در سفر، هماهنگ کردن پخت غذا با ماد غذایی محلی و موجود در شهر، طبیعت یا روستایی است که به انجا رفته اید. مثلا در نقاطی مثل شمال کشور ماهی یا پرندگان وحشی به وفور یافت شده و در بازارهای محلی به فروش می رسند. البته این در کنار در نظر داشتن بهداشتی و مطمئن بودن جایی است که از آن گوشت پرندگان و آبزیان را تهیه می کنید.
یادتان نرود اگر از گوشت پرندگان برای کباب کردن استفاده کردید، برای جلوگیری از سوختن بهتر است روی آن را با کره یا روغن چند بار چرب کنید. روش های قبلی طبخ کردن مانند برگ پیچیدن یا فویل هم برای این گوشت ها کاملا کاربردی هستند.

معمولا این مواد غذایی محلی با قیمتی ارزان تر به فروش می رسند که تهیه آنها برای پخت و پز یا تهیه غذا، در هزینه ها صرفه جویی کرده که این خود از دیگر نکات آشپزی در سفر به محسوب می شود.

 

نکات خرید لوازم آشپزی در طبیعت

لوازم آشپزی کارراه اندازی می توانید خریداری کنید که هم سرعت کار شما و هم ایمنی را بالا برده و در عین حال ارزان قیمت هستند. برخی از این لوازم که در میان محصولات لاوا نیز موجود است عبارتند از:

البته برای تهیه نوشیدنی دلچسب چای در دل طبیعت نیز می توانید سماور زغالی خریداری کنید که مدل های مختلف آن موجود است.

 

اینم حتما بخون:  بهترین روش خاموش کردن منقل و زغال

 

۵ نکته مهم برای طبخ غذا در سفر

  • برای جلوگیری از شلوغ و در هم شدن وسایل در همه مسافرت ها بخصوص سفر کردن در طبیعت، بهتر است لوازم خانگی آشپزی را از دیگر لوازم مسافرتی خود جدا کنید.
  • مواد غذایی را در بسته بندی های تفکیک شده و مرتب قرار دهید.
  • حمل وسایل در پیاده روی های طبیعت گردی و غیره را با همسفران خود تقسیم کنید.
  • از بردن لوازم آشپزی یا مواد غذایی که استفاده ای برای پخت و پز در سفر ندارند جلوگیری کنید.
  • بهتر است انتخاب مواد غذایی برای پخت و پز کاملا کاربردی و حساب شده برنامه ریزی شده باشد.

آشپزی با استند و ساج سفری

سهولت در آشپزی با لوازم گردشگری لاوا مارکت

کاملا درست است که با کمترین امکانات نیزمی شود در سفر آشپزی کرد و غذاهای خوشمزه ای را پخت، ولی در صورت استفاده از امکانات بهتر و آسان تر دلیلی ندارد خود را از داشتن این محصولات کاربردی محروم کنید. لاوا مارکت در بحث تولیدات لوازم مخصوص گردشگری و تفریحی بسیار قوی عمل کرده است. از جمله وسایل مخصوص سفر در اینجا می توان به ساج سفری، منقل و کباب پز مخصوص مسافرت و کمپینگ و همچنین سماور ذغالی اشاره کرد.

یوسف اسمری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.