مهمترین نکات ایمنی بخاری نفتی

نکات استفاده از بخاری نفتی و گازوئیلی

واقعا هیچ یک از ما دوست نداریم وسیله ای که تامین گرمای محیط زندگی را بر عهده دارد، تبدیل به وسیله ای شود که جانمان را تهدید می کند. مهمترین نقش یک وسیله گرمایشی، ایجاد گرمای امن است که البته خودمان نیز باید به دقت کارهای اولیه ای که امنیت استفاده از آن را در طی مدت طولانی تامین می کند، آموزش ببینیم. پس توجه ویژه به نکات ایمنی بخاری نفتی « نفت سوز» و گازوئیلی، هچون سایر بخاری های گازسوز و بخاری هیزمی از ضروریات زمینه سازی و نصب این دستگاه در محل زندگی، ویلا یا محل کارتان خواهد بود.

هر ساله سرد شدن هوا افراد را به سمت رسیدن به اواخر پاییز و زمستان می برد. در این فصول سرما واقعا غیر قابل تحمل شده و باید بمنظور ایجاد گرما، برای روشن کردن بخاری دست به کار شوید. بخصوص اگر در منطقه ای زندگی می کنید که فاقد گازو برق هستند و حتی می خواهید مدتی را برای استراحت و تفریح به مناطق کوهستانی یا ویلای مورد علاقه خود بروید. گروه صنعتی لاوا مارکت مجموعه ای از بهترین بخاری نفتی با دودکش و بدون دودکش را برای مصرف کنندگان طراحی کرده و در اختیار شما مشتریان گرامی قرار می دهد.

ضرورت ایمنی بخاری نفت سوز

کاملا واضح است همچنانکه نکات ایمنی بخاری هیزمی و بخاری گازسوز باید کامل رعایت شود، برای نصب یا روشن کردن بخاری گازوئیلی نیز باید تمام نکات ایمنی مربوط به آن را رعایت کرده و سرویس کاری های ضروری را برای راه اندازی مجدد اجرا کنید. قطعا با این تدابیر از پیش اجرا شده، خیالتان در مدت سرمای زمستان آسوده خواهد شد.

نکات بخاری نفتی گازوئیلی

اگر تاکنون اطلاعات کمی درمورد نکات ایمنی بخاری نفتی به گوشتان رسیده اشکالی ندارد، از این پس می توانید با کسب اطلاعاتی که لاوا مارکت در اختیارتان قرار می دهد از تمام نکات مربوط به بخاری نفتی و گازوئیلی آگاهی پیدا کنید و آسایش، همراه با امنیت قابل قبول را برای خود و اطرافیانتان فراهم آورید.

رعایت نکات ایمنی بخاری نفتی گازوئیلی

هرچند که دو نوع بخاری نفتی وجود دارد که یکی دارای دودکش و دیگری فاقد دودکش است، ولی ایمن تر این است که مدل دودکش دار آن را برای فضاهای بسته انتخاب کنید. قبلا درمورد نکات نصب دودکش بخاری هیزمی و همچنین ایمن این بخاری ها نکاتی را ذکر کرده ایم. بمنظور افزایش سطح ایمنی محیط در رابطه با استفاده از بخاری نفتی دودکش دار، رعایت نکات زیر بسیار مهم است:

 • قبل از روشن کردن بخاری نفت سوز بهتر است در انتخاب مکان مناسب و دائمی برای نصب، دقت کافی داشته باشید.
 • بمنظور توجه به نکات ایمنی بخاری نفتی گازوئیلی و متعادل کردن گرمای محیط، دودکش بخاری را در نزدیکی مکان های دارای پنجره قرار داده و حتما تست دودکش بخاری را انجام دهید.
 • یک نکته بسیار مهم برای بخاری دودکش دار این است که تا جایی که می شود، از طولانی در نظر گرفتن لوله و پیچیدگی زوایا بین مسیر بخاری و پشت بام بپرهیزید.
 • بکار بردن مصالح با ایمنی فوق العاده بالا برای مسیر لوله بخاری و اطراف دودکش، از دیگر نکات مهم است. این مواد باید کاملا استاندارد و مقاوم در برابر هرگونه اشتعال زایی تهیه شوند. هرگز دودکش و لوله بخاری را از میان پنجره ها و درهای از جنس چوب عبور ندهید.
 • در مقالات قبلی لاوا مارکت بصورت مکرر تاکید شده که باید همیشه مسیر دودکش تا خارج از ساختمان را هر چند مدت یک بار چک کنید. متاسفانه اگر مسدودی پنهان داشته باشد، بعد از مدتی به خاطر مکش غیر استاندارد و تجمع گازهای سمی به همراه دوده های داغ، به آتش سوزی ختم می شود.
 • بمنظور رعایت دستورالعمل های ایمنی تا جایی که می توانید بین بخاری نفتی گازوئیلی دودکش دار و پرده، مبل و لوازمی از این قبیل فاصله استاندارد را در نظر بگیرید.
 • با توجه به در نظر داشتن نکات ایمنی بخاری گازوئیلی، اینگونه از وسایل را در جایی بگذارید که از سطحی صاف برخوردار بوده و در محل عبورو مرور اهالی منزل و بچه ها نباشند.
 • بخاری نفتی و گازوئیلی دارای دودکش مانند دیگر وسایل گرمایشی، باید حتما از کلاهک مناسب، نصب و ارتفاع استاندارد در پشت بام برخوردار باشد.

ایمنی بخاری نفتی گازوئیلی بدون دودکش؟

اگر می خواهید بخاری گازوئیلی بدون دودکش را برای فضای باز، بمنظور پخت و پز یا هنگام رفتن به طبیعت و محیط رو باز خانه ویلایتان استفاده کنید، مشکلی نیست. فقط مهم این است که با این حال نکات استفاده از بخاری نفت سوز را در نظر داشته باشید. البته این نوع بخاری ها برای فضای بسته منزل توصیه نمی شوند، زیرا افراد به خاطر سرما کاملا در و پنجره ها را می بندند.
از مدل بدون دود کش بیشتر برای مکان هایی که دائما تهویه هوا جریان دارد استفاده می شود. مثل مغازه های کوچک که درب آن مدام در حال بازو بسته شدن است. به طور کلی بخاری نفت سوز مدل بدون دودکش، در اصل برای محیط های باز طراحی شده که وابسته به یک نقطه مشخص برای نصب نیستند و می توانید آنها را در مکان های روباز یا حیاط ویلا و منزل جابه جا کنید.

بخاری نفتی گازوئیلی لاوا

فراموش نکنید که همواره لاوا مارکت، در استفاده از این محصول برای محیط های باز با گردش هوای مناسب تاکید دارد. پس مجددا توصیه می کنیم برای ویلا، منزل و مکان های داخلی ساختمان باید حتما از بخاری نفتی دودکش دار استفاده کنید.

نکات ایمنی بخاری گازوئیلی دودکش دار

مهمترین مسئله در تولید این محصولات گرمایشی این است که در وحله اول تولید کننده باید تمام نکات ایمنی بخاری نفتی (نفت سوز) را در تمام قطعات محصول بصورت استاندارد پیاده سازی کرده باشد. چند مورد از این نکات فنی را در زیر آماده کرده ایم:

 • کارگاه های تولید کننده بصورت حرفه ای و دقیق، تمام قسمت های مخزن سوخت بخاری را مورد بررسی قرار می دهند تا کاملا از سالم بودن آن مطمئن شوند.
 • جنس لوله این بخاری از گالوانیزه و کاملا ضد زنگ انتخاب می شود که مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد.
 • معمولا شرکت های تولید کننده بخاری گازوئیلی و نفت سوز بصورت استاندارد و ایمن، تمام قطعات مربوطه را با دقت به هم محکم می کنند.

گروه تولیدی لاوا در این راستا تمام تجربه و تخصص فنی خود را در تولیدات لاوا مارکت به کار گرفته تا محصولات گرمایشی ایمن و استانداردی را در اختیار مشتریان عزیز قرار دهد. از لحاظ فنی تمام نکات ایمنی بخاری نفتی با توجه استاندارهای موجود، رعایت شده است. البته فراموش نکنید خرید یک محصولی که تمام استانداردها در آن پیاده سازی شده است، بدان معنی نیست که نکات ایمنی نصب و راه اندازی بخاری گازوئیلی را در نظر نگیرید. توجه به نکاتی که قبلا در رابطه با روشن کردن بخاری های نفتی گازوئیلی ذکر شده، همچنان دارای اهمیت است.

یوسف اسمری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *