روشن کردن بخاری نفتی و گازوئیلی

روشن کردن و استفاده از بخاری نفتی گازوئیلی

بخاری هیزمی و بخاری نفتی بعنوان قدیمی ترین بخاری ها شناخته می شوند که همچنان هم در مناطق مختلف استفاده می شوند. در برخی نواحی فاقد گاز و برق بخصوص می توان از این نوع بخاری ها استفاده کرد. بخصوص برای افرادی که قصد گردشگری دارند این نوع لوازم گرمایشی کاربرد بیشتری دارند. پیش تر درمورد استفاده از بخاری هیزمی صحبت کردیم. در اینجا با نحوه روشن کردن بخاری نفتی گازوئیلی دودکش دار و روش کار آن آشنا می شوید.

روشن کردن بخاری نفتی

درمورد روشن کردن بخاری های گازوئیلی، مقدمات و نکات زیادی وجود دارد که باید به آنها دقت شود.  در ویدئوی زیر، مراحل کلی روشن کردن بخاری هیزمی را مشاهده می کنید:

ابتدا مکان قرارگیری بخاری را مشخص کنید که دارای محفظه دودکش باشد. پس از قرارگیری بخاری در جای مناسب، همانگونه که در ویدئوی بالا مشاهده کردید، مراحل روشن کردن بخاری نفتی است:

  • پر کردن مخزن نفت: مخزن نفت را بصورت جداگانه پر از نفت کنید.
  • گذاشتن مخزن بر روی کاسه: پس از پر کردن مخزن از نفت، آن را روی کاسه بخاری قرار دهید.
  • جای گذاری لوله بخاری: لوله بخاری را بصورت مناسب و مطمئن در محل مربوطه کار می گذاریم.
  • باز کردن ولوم به مدت ۱۵ ثانیه روی درجه ۲
  • روشن کردن بخاری نفتی: بدین منظور می بایست از درب جلویی با کمک فندک بخاری را روشن کنید.

برای نصب دودکش بخاری می توانید از مقاله نکات نصب دودکش بخاری هیزمی کمک بگیرید و روش نصب دودکش برای انواع بخاری یکسان است. با ر عایت نکات ایمنی، از گرمای این بخاری لذت ببرید.

نکات ایمنی کار با بخاری نفتی

اگر قصد خرید بخاری نفتی را دارید و می خواهید از آن رد منزل خود استفاده کنید،‌ با رعایت نکات ایمنی، آسوده خاطر از گرمای آن لذت ببرید:

  • این نوع بخاری را در جایی قرار دهید که دور از پرده و وسایل قابل اشتعال سریع باشد.
  • آن را در مکانی مسطح و ثابت قرار دهید.
  • این وسیله را در مسیر رفت و آمد یا جایی که امکان تکان خوردن یا افتادن وجود داشته باشد قرار ندهید.

هنگام استفاده از این نوع بخاری ها، می بایست هر نوع نشت یا نقص فنی را جدی بگیرید. حتما از فروشندگانی که کالاهای خود را بصورت استاندارد تولید کرده اند بخاری خریداری کنید. حتی پس از خرید انواع بخاری و با دانستن طرز کار بخاری نفتی، حتما نکات ایمنی را رعایت کنید.

نکات ایمنی استفاده از بخاری هیزمی

آشنایی بیشتر با با بخاری نفتی دودکش دار

اگر محصولات بخاری نفتی گازوئیلی سایت ما را دیده باشید، همگی دودکش دار هستند. قطعا بخاری های دودکش دار نسبت به بخاری های بدون دودکش ایمنی بیشتری دارند. درواقع، با انتخاب بخاری استاندارد و انجام تست دودکش بخاری پیش از روشن کردن بهخاری هیزمی می توانید با اطمینان از این وسایل استفاده کنید.

این نوع بخاری همانطور که از نامش پیداست، از نفت یا گازوئیل یا ترکیبی از این دو بعنوان سوخت استفاده می کند. قسمت های اصلی این وسیله گرمایشی شامل ولوم تنظیم حرارت، مخزن نفت یا گازوئیل، کاسه نفت، بدنه استوانه، دودکش و کوره یا آتشدان است. بدلیل اینکه در این مدل بخاری ها از محصولات لاوا مارکت، دودکش تعبیه شده می توانید از آنها در محیط های بسته استفاده کنید. همچنین مهمترین مزیت بخاری های لاوا، وجود سایزبندی است که متناسب با محیط موردنظر خود می توانید یکی از مدل ها را سفارش دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه انواع بخاری می توانید با شماره ۰۹۱۴۶۹۹۹۹۳۵ تماس بگیرید.

یوسف اسمری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *